Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Gryfino

Akty normatywne

W Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych Sp. z o.o. wydawane są następujące wewnętrzne akty normatywne:

   1) Zarządzenia Prezesa Zarządu – zawierające nakazy i zakazy działania wydane w formie tekstowej i wiążące wszystkich pracowników w konkretnej sprawie. Zarządzenia regulują w sposób stały lub doraźny występujące problemy organizacyjne, wskazują wykonawców i ustalają terminy realizacji nakazów i zakazów, obowiązujące aż do odwołania.

    2) Polecenia Służbowe – zawierające dyspozycje o charakterze normatywnym ale odnoszące się do jednej lub kilku komórek i dla zadania w zasadzie jednorazowego.

    3) Pisma Okólne – za pomocą których reguluje się tok postępowania w sprawach mniej istotnych, niewymagających opracowania odrębnych zarządzeń.

Do zatwierdzania i wydawania wewnętrznych aktów normatywnych i poleceń upoważniony jest Zarząd reprezentowany przez Prezesa Zarządu, a w razie nieobecności Prezesa Zarządu także Wiceprezes Zarządu. Dodatkowo polecenia służbowe mogą być wydawane i zatwierdzane również przez Kierowników Wydziałów/Działów w zakresie spraw dotyczących wyłącznie kierowanego Wydziału/Działu.

Zobowiązanym i upoważnionym do opracowania projektów, aktualizacji, ewidencji i rozpowszechniania, kontroli wydawania wewnętrznych aktów normatywnych i poleceń jest Kierownik Działu Organizacyjnego.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Magdalena Osińska 07-10-2004 09:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Pawłowska 07-10-2004
Ostatnia aktualizacja: Anna Pawłowska 21-05-2024 13:00