Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Gryfino

Akty normatywne

W Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych Sp. z o.o. wydawane są następujące wewnętrzne akty normatywne:

  • Zarządzenia Prezesa Zarządu - zawierające nakazy i zakazy działania wydane w formie tekstowej i wiążące wszystkich pracowników w konkretnej sprawie. Zarządzenia regulują w sposób stały lub doraźny występujące problemy organizacyjne, wskazują wykonawców i ustalają terminy realizacji nakazów i zakazów, obowiązujące aż do odwołania.
  • Polecenia Służbowe - zawierające dyspozycje o charakterze normatywnym ale odnoszące się do jednej lub kilku komórek i dla zadania w zasadzie jednorazowego. Polecenia Służbowe regulują doraźne problemy.
  • Pisma Okólne - za pomocą, których reguluje się tok postępowania w sprawach mniej istotnych, niewymagających opracowania odrębnych zarządzeń

Do zatwierdzania i wydawania wewnętrznych aktów normatywnych i poleceń upoważniony jest Zarząd reprezentowany przez Prezesa Zarządu, a w razie nieobecności Prezesa-Zarządu także Wiceprezes Zarządu. Dodatkowo polecenia służbowe mogą być wydawane i zatwierdzane również przez Kierowników Wydziałów/ Działów (Pionów) w zakresie spraw dotyczących wyłącznie kierowanego Wydziału/ Działu (pionu).

Zobowiązanym i upoważnionym do opracowywania projektów, aktualizacji, ewidencji i rozpowszechniania, kontroli wydawania wewnętrznych aktów normatywnych i poleceń jest pracownik zatrudniony na stanowisku ds. kadr i płac.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Magdalena Osińska 07-10-2004 09:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 07-10-2004
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Kapczyńska 28-10-2022 10:38